ISTQB Foundation
U volgt deze training zonder kosten als u gebruik maakt van het subsidieproject ESF+. Normale prijs: €1275,-
Duur: 3 dagen
In de training ISTQB Foundation leert u de praktische fundamenten van testen. ISTQB is de internationale standaard op het gebied van testen en testmanagement.
Locaties en data ISTQB Foundation
Hieronder staan de nu ingeplande trainingsmogelijkheden op basis van open inschrijving. De training kan online of klassikaal worden gevolgd. Ook is in-company training of maatwerk mogelijk.De opleidingsdagen zijn standaard van 10:00 tot 16:00 uur. De opleidingsavonden zijn standaard van 18:30 tot 21:30 uur. Afhankelijk van uw training kan van deze tijden worden afgeweken. De tijden worden voorafgaand aan de training aan u gecommuniceerd. De vroegste starttijd is 09:00 en de uiterste eindtijd is 17:00. Staat uw voorkeurslocatie er niet bij? Neem dan contact op en informeer naar de mogelijkheden.
- 19-11-2026, 20-11-2026 en 23-11-2026 (Klassikaal - Utrecht)
Omschrijving ISTQB Foundation
ISTQB staat voor International Software Testing Qualifications Board. Het is een internationale organisatie die een internationaal gestandaardiseerde opleiding met toetsen en certificaten voor softwaretesters aanbiedt. Bij het ISTQB zijn de ontwikkeling van het leerplan, de opleiding en het toetsen onafhankelijk van elkaar georganiseerd. Hierdoor moet de kwaliteit en neutraliteit gewaarborgd worden.
Inhoud ISTQB Foundation
De driedaagse training ISTQB Foundation heeft tot doel om professionals praktische kennis over de fundamenten van testen bij te brengen. Tijdens deze cursus wordt aandacht besteed aan de onderwerpen: testprincipes & standaarden, testmanagement, testfasering, statische- en dynamische testtechnieken (o.a. white-box, black-box) en testtools. De training is een voorbereiding op het examen “ISTQB Foundation Certificate in Software Testing” en voldoet aan de eisen zoals deze door ISTQB zijn gesteld.
Programma
In deze professionele en praktijkgerichte ISTQB Foundation training komen de volgende onderwerpen aan bod:
a. Testprincipes
b. Testproces
c. Psychologie en onafhankelijkheid van testen
a. Systeemontwikkelmodellen
b. Testsoorten en -typen
c. Onderhoudstesten
a. Review proces
b. Statische code-analyse
a. Black box testtechnieken
b. White box testtechnieken
c. Ervaringstesttechnieken
a. Organisatie
b. Planning en begroting
c. Voortgang en monitoring
d. Configuratiemanagement
e. Risico analyse
f. Incidentmanagement
a. Type testtools
b. Implementatie van tools
Uw profiel
Deze training ISTQB betreft een basistraining testen en is geschikt voor iedereen die te maken heeft met testen en meer over de concepten van testen wil weten. Maar ook voor IT professionals die zich in het testvak willen ontwikkelen, zoals o.a. projectmanagers, kwaliteitsmanagers, business analisten en management consultants. Er is geen specifieke voorkennis vereist voor deze ISTQB training.
Praktische informatie
Deze training is inclusief (digitaal) lesmateriaal, koffie, thee, lunch en examen.
Wanneer u de sheets tijdens de training op uw eigen device wilt meelezen, dan dient u een eigen device mee te brengen.
Referenties
Maarten Bakker
Jeannette van Seters IND
D. de Graaf
Simone Schuller Politie
Sander Schipper DNWG
Co Sajtos -
Bob van der Putten Avans
Maarten Bakker
Jeannette van Seters IND
Julia Rhodora Bijasa-Zondag Arag Se
Aanmelden voor ESF+
Wil je meedoen met het traject ESF+? Klik dan op de knop 'Aanmelden' en vul het formulier in. Je kunt op meerdere momenten per maand instromen. Het aantal plekken is beperkt, dus schrijf je snel in om zeker te zijn van een plek!
Meer weten?
Neem contact op met de IT Management Group

- Gecertificeerde trainingen
- Sterk in structuur
- Ervaren consultants
- Kwaliteit op maat
